Verplichte verwarmingsaudit voor cv-ketels > 100 kW
De eigenaar van een centraal stooktoestel, met een nominaal totaal geïnstalleerd vermogen van meer dan 100 kW (of die bestaat uit meerdere ketels), moet eenmalig een verwarmingsaudit laten uitvoeren van de gehele verwarmingsinstallatie binnen een termijn van 2 jaar nadat het toestel 15 jaar oud is geworden.
Wetgeving (besluit Vlaamse Regering 8 december 2006) (pdf-bestand)
Ministerieel besluit over de inhoud van het verwarmingsauditrapport en de inhoud van de opleiding van de verwarmingsaudit
Deze verwarmingsaudit wordt uitgevoerd door:
- Een erkende technicus verwarmingsaudit, in de volgende gevallen:
- het centraal stooktoestel, gevoed met vloeibare of gasvormige brandstof, heeft een totaal geïnstalleerd nominaal vermogen groter dan 100 kW;
- de verwarmingsinstallatie bestaat uit meerdere ketels.
De procedure voor de uitvoering van dit type audit werkt aan de hand van de software H100, ter beschikking gesteld door de Vlaamse overheid. Vanaf het najaar van 2009 zullen de opleidingen hierover starten.

